ראיונות

ראיון על התערוכה "הכל לכדי תמונה אימפרסיוניסטית"

18/05/22 ערוץ 13

"הכל לכדי תמונה אימפרסיוניסטית" – תערוכה על עולם הרוק הישראלי בשנות ה-90 נפתחת בחולון. שיחה עם האוצרת ד"ר אביבית אגם דאלי

ראיון עם ד"ר מיכאל מירו על התערוכה בנושא רוק ישראלי בשנות ה90

14/06/22 פודקאסט

מיכאל מירו משוחח עם ד"ר אביבית אגם דאלי על תערוכה יחודית על הרוק הישראלי.
גיבורי תרבות של העונה הישראלית לעיצוב, בבית מאירוב בחולון, שהיא אוצרת.
הכל לכדי תמונה אימפרסיוניסטית :רוק ישראלי בניינטיז

ראיון בגל"צ על התערוכה "הכל לכדי לתמונה אימפרסיוניסטית"

16/05/22 גל"צ

ראיון עם ד"ר אביבית אגם דאלי על התערוכה הסוקרת את הרוק האלטרנטיבי בשנות ה-90 בישראל. מראיין: אפי בן אברהם בתכנית: "24 היום שהיה"

ראיון על התערוכה "הכל לכדי תמונה אימפרסיוניסטית"

09/05/22 רדיו כאן תרבות

"הכל לכדי תמונה אימפרסיוניסטית" – תערוכה על עולם הרוק הישראלי בשנות ה-90 נפתחת בחולון. שיחה עם האוצרת ד"ר אביבית אגם דאלי

מהו ארכיון - ראיון בגל"צ

ראיון על ארכיונים בעקבות כנס במכון ון ליר בירושלים, 2016

הארכיון הוא אחד המכשירים המרכזיים היוצרים הבנייה של ידע באמצעות מערכת של כללים הממיינת, מווסתת ומייצגת משטרים שונים של משמעות.

לאורך ההיסטוריה, הארכיון היה נתון בידיו של ההגמון, אולם כעת, לאור התפתחויות טכנולוגיות של דיגיטציה, נפתחים לציבור ארכיונים רבים ומאפשרים גם נגישות וגם יכולת השפעה והשתתפות פעילה מצד מי שבעבר נחשבו לנמענים בלבד. כך נוצרים ערוצים בהם נוצרת ונכתבת היסטוריה על ידי ציבורים שלמים ולא על ידי מעטים כבעבר. הראיון מתייחס לאספקטים החיוביים והשליליים שבעצם תהליך הדיגיטציה.

על תפיסת המקום והזמן

04/04/15

ד"ר אביבית אגם דאלי משוחחת עם פרופ' זלי גורביץ על ספרו "על המקום" העוסק באנתרופולוגיה ישראלית. טענתו המרכזית של הספר היא כי הישראליות באה מן הציונות שבתשתיתה מצוי רעיון שיבת העם היהודי למקומו. ישראליות מתפרשת לעיתים קרובות כמקומיות ואולם מקומיות היא יותר בבחינת מושא השאיפה ומוקד הפרובלמטיות הישראלית.